Logo van Gemeente Assen dat doorverwijst naar de homepage van Gemeente Assen
Logo van Gemeente Assen dat doorverwijst naar de homepage van Gemeente Assen

Hartelijke Plekken voor alle Assenaren

16 december 2024
Voorpagina

Wij zijn de eerste stad in Nederland die het initiatief ‘Hartelijke Plekken’ van de Belgische organisatie Enchanté omarmt. Vanaf nu kunt u in Assen terecht bij zestien ondernemers -vijftien horecazaken en een kapper- die meedoen met Hartelijke Plekken.

“Hiermee willen wij ons steentje bijdragen aan een gastvrije en zorgzame samenleving waarin we elkaar helpen”, legt initiatiefneemster Anja Wouters uit. Wouters heeft ‘Hartelijke Plekken’ naar Assen gehaald en het Belgische concept is eenvoudig: iedereen is hier welkom en men zorgt voor elkaar.

Uitgestelde producten 

Het ‘zorgen voor elkaar’ uit zich onder meer door het doneren van uitgestelde producten. Het werkt simpel: u bestelt bijvoorbeeld twee kopjes koffie, waarvan u er zelf eentje drinkt. Het andere kopje koffie doneert u aan een ander. Dit uitgestelde product kan ook een kop soep zijn, een broodje of iets anders. Zijn er uitgestelde producten die afgenomen kunnen worden? Dan wordt dit in de zaak getoond via een kurken bordje met hartjes. Deze hartjes zijn de betaalde producten die klaarstaan voor iemand die het nodig heeft.

Telefoon opladen 

Naast de uitgestelde producten kunt u bij deelnemende ondernemers ook voor andere zaken binnenlopen. Is het koud buiten? Kom gerust langs om even op te warmen. Is uw telefoon leeg? Loop naar binnen en laad deze op terwijl u een praatje maakt met anderen. De ondernemers hebben op hun deur een speciale ‘Hartelijke Plek’-sticker en op de tafels liggen kaarten met een QR-code. Via deze QR-code kunnen bezoekers meer informatie lezen en bijdragen aan het initiatief door een donatie te doen via de website van Enchanté.

Meedoen? 

Wilt u als ondernemer meedoen? U kunt zich aanmelden door een e-mail te sturen naar hartelijkeplekken@sennziconnect.nl.