Verlenging crisisnoodopvang Graswijk
De crisisnoodopvang voor asielzoekers aan de Graswijk in Assen wordt tot eind 2023 verlengd. Op deze locatie worden sinds 1 oktober 2022 maximaal 50 asielzoekers opgevangen, voor wie in Ter Apel geen plaats is.
Crisisnoodopvang in Assen
Op 1 oktober 2022 ontvingen we de eerste bewoners in de crisisnoodopvang aan de Graswijk. In deze voormalige woonboerderij worden nu maximaal 50 vluchtelingen opgevangen. Zij hebben hier een plek om te slapen, eten en ontspannen. De opvanglocatie zou in principe open zijn tot 1 april 2023, maar deze is nu verlengd tot eind 2023.
Verlenging Graswijk
Het college wil zijn verantwoordelijkheid in de huidige asielcrisis nemen. Daarom is besloten de opvang aan de Graswijk in Assen te verlengen tot en met 31 december 2023. Hierbij wordt de capaciteit van 50 opvangplekken aangehouden. In een recente bijeenkomst is met buurtbewoners gesproken over de ervaringen met de opvanglocatie en een mogelijke verlenging van de opvang. Deze ervaringen zijn meegenomen in het besluit.