Kindcentrum Theo Thijssen

We gaan het pand aan de Zeemanstraat 1 verbouwen voor Plateau Integrale Kindcentra. In het pand komt Kindcentrum Theo Thijssen en het bestuurskantoor van Plateau. Op deze pagina vertellen we u meer over de plannen voor het pand.

Nieuwe invulling van het gebouw

In het gebouw komt Kindcentrum Theo Thijssen. Hier kunnen kinderen van 0-12 jaar terecht voor kinderopvang en onderwijs. Ook het bestuurskantoor van Plateau Integrale Kindcentra verhuist naar het pand. De gymzaal blijft in gebruik als gymzaal, maar wordt wel opgeknapt.

De buitenkant van het hele gebouw krijgt een nieuwe uitstraling. We willen het schoolplein vergroenen en meer speelplekken toevoegen. Daarnaast onderzoeken we hoe we de verkeerssituatie en parkeerplekken rondom het gebouw kunnen verbeteren. Hierover volgt later meer informatie.

Sfeerimpressie van architect 19 het atelier

Architect ‘19 het atelier’ heeft sfeerimpressies gemaakt. Hieronder ziet u één van deze impressies.

Informatieavond 5 maart

Op 5 maart 2025 was er een informatieavond. Veel buurtbewoners waren er. Ze reageerden positief op het ontwerp van 19 het atelier.

Buurtbewoners noemden aandachtspunten en zorgen. Verkeer en geluid waren de belangrijkste punten. Deze punten hebben we besproken met onze projectgroep. Hierin zitten de architect en adviseurs van verschillende afdelingen zoals verkeer, beheer en stedenbouw.

Bij het verdere ontwerp namen we deze punten mee. Zo is een ontwerp ontstaan dat goed bij de buurt past. We keken ook naar mogelijke oplossingen voor de aandachtspunten en zorgen.

Inloopavond 30 oktober

Op donderdag 30 oktober 2025 was er een tweede inloopavond. Buurtbewoners werden uitgenodigd om mee te kijken naar het voorontwerp. Hier lieten we presentatieborden zien met een overzicht van onder andere het gebouw, het terrein en het verkeer. Vanuit ons waren deskundigen aanwezig.

Een aantal inwoners uitten zorgen over mogelijke parkeer- en verkeersdruk. Er is besproken dat de school een verkeersbeleid gaat opstellen en dit met de ouders deelt. Er wordt gekeken naar de mogelijkheden. Veilig Verkeer Nederland kan na de opening van de school worden ingezet. Zij helpen dan om de protocollen na te leven.

Terrein, gebouw en verkeer

Op deze afbeelding ziet u hoe het terrein rond Kindcentrum Theo Thijssen wordt ingericht. In het plan is ruimte voor bomen, struiken en gras, maar ook voor speelplekken. Ook is er parkeerruimte voor fietsen en voor auto's. Met deze inrichting van het terrein willen we een prettige omgeving creëren voor buurtbewoners en gebruikers.

Plattegrond van de nieuwe inrichting van het terrein van MFA Zeemanstraat, met onder andere groen, paden, parkeren en speelplekken.

Op deze afbeelding ziet u de ontwerpen voor Integraal Kindcentrum Theo Thijssen. De tekeningen geven een beeld van hoe het gebouw eruit komt te zien en hoe het past in de omgeving. U ziet de gevels van de twee gebouwen van verschillende kanten. In het pand komen verschillende functies bij elkaar. Kindcentrum Theo Thijssen komt in het pand. De gymzaal blijft en het bestuurskantoor van Plateau Integrale Kindcentra komt in het pand.

Ontwerptekeningen van het gebouw met gevels, plattegronden en sfeerbeelden.

Op deze afbeelding ziet u hoeveel verkeer er rondom het pand is, gekeken naar auto- en fietsverkeer. Op vier punten rondom het terrein is een telling gedaan. Ook is gekeken naar de gemiddelde snelheid van de langsrijdende auto's.

Plattegrond voor verkeer met looproutes, fietsroutes, autoroutes en metingen van snelheid en aantallen fietsers en auto's

Planning

In maart 2025 begonnen we, samen met het ontwerpteam, met de ontwerpfase. In oktober 2025 lieten we het ontwerp zien aan de buurt. De afgelopen tijd heeft het ontwerpteam samen met Kindcentrum Theo Thijssen en Plateau Integrale Kindcentra hard aan het ontwerp gewerkt.

In het tweede kwartaal van 2026 maakten we het ontwerp definitief. Bovendien zijn we begonnen met het technisch verder uitwerken van het ontwerp. Op hetzelfde moment bereiden we de aanbesteding voor om een bouwkundige aannemer en een installateur te kunnen kiezen. Dit loopt door in het derde en vierde kwartaal van 2026. Ook de vergunning voor de uitvoering wordt binnenkort aangevraagd.

Eerst dachten we dat we na de zomer konden starten met de sloop en de verbouwing. Dat is veranderd. Eerst kiezen we de aannemers. Dan volgt de periode waarin bezwaar kan worden gemaakt. Daarna starten we zo snel mogelijk met de uitvoering. We verwachten dat de aannemers een jaar nodig hebben voor de verbouwing. Daarna kunnen Kindcentrum Theo Thijssen en het bestuurskantoor van Plateau Integrale Kindcentra verhuizen naar de Zeemanstraat.

Contact of vragen

Heeft u vragen? Neem dan gerust contact op met projectleider René Nederend via 06 - 48 46 19 97.