Logo van Gemeente Assen dat doorverwijst naar de homepage van Gemeente Assen
Logo van Gemeente Assen dat doorverwijst naar de homepage van Gemeente Assen

Besluitenlijst 16 juni 2025

Voorzitter: M.L.J Out
Aanwezigen: J. Broekema, T. Dijkstra, B.J. ten Oever, M.L.J. Out, M.F. Rasker, A. Smit en C. Staal

1 Vaststellen van de openbare besluitenlijst van de vergadering d.d. 10 juni 2025
Besluit: Vastgesteld.

2 Brief KHN inzake geluidsoverlast en toekomst horeca binnenstad Assen (47609-2025)
Op 26 mei 2025 heeft het college een brief van mevrouw de Vrede van KHN ontvangen. In de brief worden zorgen geuit over de aanpak van geluidsoverlast en de toekomst van de horeca in de binnenstad van Assen. Hierop volgend zijn verschillende (ambtelijke) gesprekken met mevrouw De Vrede gevoerd en recentelijk met het bestuur van KHN. In deze brief worden de punten uit dit gesprek samengevat.
Besluit:
1.1 Kennis te nemen van de brief van Koninklijke Horeca Nederland (KHN), afdeling Assen, inzake de zorgen rondom aanpak geluidsoverlast en toekomst horeca binnenstad Assen.
1.2 De brief van KHN via bijgevoegde brief te beantwoorden.
1.3 Onze reactie ter informatie aan de gemeenteraad te sturen.

3 Ledenraadpleging onderhandelingsresultaat Cao Aan de Slag 2025  (48006-2025)
Op 29 april 2025 is er een resultaat bereikt over de nieuwe Cao aan de Slag. Een meerderheid van de leden van zowel CNV Overheid als FNV Overheid heeft ingestemd. De Vereniging van Nederlandse Gemeenten (VNG) heeft het onderhandelingsresultaat voorgelegd aan haar leden. Alle leden kunnen tot en met maandag 23 juni 2025 reageren. Het resultaat wordt definitief na de ledenraadpleging van de afzonderlijke partijen en bekrachtiging door de zelfstandige besturen. Dat is voor de VNG op zijn vroegst op woensdag 2 juli 2025. Cedris, de tweede werkgeverspartij, organiseert een eigen raadpleging onder haar leden, de sociaal ontwikkelbedrijven.
Besluit:
1.1 In te stemmen met het onderhandelingsresultaat Cao Aan de Slag 2025 met de kanttekeningen en opmerkingen zoals in de bijlage verwoord.

4 Advies gaswinning Norg (48281-2025)
Er is aan het college advies gevraagd over het winningsplan Norg van de NAM. Dit heeft te maken met de afstand van het veld tot onze gemeentegrens. De strekking van het winningsplan is, dat de NAM niet alleen het werkvolume wil winnen (dit is het gas dat in de zomer wordt opgeslagen en in de winter wordt onttrokken), maar het hele veld “behoorlijk leeg wil trekken”. Ze willen ook een grootdeel van het zogenoemde kussengas gaan winnen. Dit kan leiden tot bevingen. De NAM berekent dat de maximale magnitude van een potentiële beving hoger is dan 2,5. TNO geeft aan dat dit er niet toe leidt dat de winning naar een hogere risico categorie gaat dan de huidige (categorie I, dit de laagste categorie).
Besluit:
1.1 In te stemmen met het bijgevoegde advies over het winningsplan voor het gasveld Norg.
1.2 Het advies ter informatie naar de gemeenteraad sturen.

5 Samenwerkingsovereenkomst gemeente Assen -NAM (45788-2025)*aangehouden op 10 juni 2025
Eind 2024 is de Gebiedsagenda ZO Assen vastgesteld. De agenda geeft richting aan de realisatie van een zorg- en werklandschap in het gebied tussen NS-Station tot en met Schepersmaat. We nemen regie in dit proces om tot ontwikkeling te komen. In de meeste gevallen hebben we geen grond- of eigendomspositie. Dat geldt ook voor de NAM locatie.
De NAM heeft ons gevraagd gezamenlijk op te trekken in een marktverkenning naar de toekomst van hun locatie nadat ze de huidige locatie verlaten. Formeel is het streven van de NAM dat dit eind 2026 aan de orde is. Er is een gezamenlijke uitvraag geformuleerd waarbij de uitgangspunten zoals beschreven in de Gebiedsagenda Zuidoost Assen centraal staan.
De marktverkenning kent meerdere fasen. Het adviesbureau start met het inventariseren van gemeentelijk en –daar waar aan de orde- provinciaal beleid om daarmee de kaders van de toekomstige ontwikkelingen te bepalen.
Vervolgens vindt er een schouw van de locatie plaats met deskundigen uit een breed scala aan disciplines: life science & health, regionale makelaardij, onderwijs, zorg (al dan niet met wonen), kunst en cultuur. Deze deskundigen beschouwen het bestaande vastgoed en de bijbehorende ruimte en bediscussiëren met elkaar welke kansen en ontwikkelingen zij zien in relatie tot de beleidsuitgangspunten. Hieruit worden door het adviesbureau twee tot maximaal drie perspectieven geschetst die aan zowel gemeente als NAM worden voorgelegd. Aan de hand van de reacties van beide partijen worden de perspectieven aangescherpt.
De perspectieven dienen vervolgens als basis voor een gerichte marktconsultatie. Als uit de marktconsultatie realistische nieuwe ideeën naar voren komen, dan worden die besproken met NAM en gemeente.
De NAM heeft als ambitie geformuleerd: “een oplossing te vinden voor hun pand en perceel zodanig dat de toekomstige uitstraling ervan het imago van de NAM niet negatief beïnvloedt”. Het verdienmodel staat niet meer voorop. Daarmee kan de volle breedte van mogelijke doorontwikkeling worden verkend.
Besluit:
1. De burgemeester te verzoeken om wethouder Ten Oever volmacht te verlenen om de samenwerkingsovereenkomst ‘Toekomst NAM-locatie voor de gebiedsontwikkeling Zuidoost-Assen’ met de voorgestelde wijzigingen, namens de gemeente te ondertekenen.
2. De kosten, van €50.000, voor de marktverkenning te delen met de NAM.
3. Het aandeel van de gemeente in de financiering (€25.000,-) te dekken uit REGO/Gebiedagenda ZO Assen!

6 Kader voor vergunningverlening en handhaving TT week 2025 (48317-2025)
In het Kader voor vergunningverlening en Handhaving TT Week is opgenomen welke (aanwijs) besluiten (zoals Verkoopverbod Glas en Blik, cameratoezicht, glasverbod, parkeerverbod fietsen en Handhavingsstrategie TT week) genomen moeten worden en het juridisch kader daarbij. Dit is ook de grondlegger voor het opnemen van voorschriften in het kader van vergunningverlening. Het kader is in 2019 vastgesteld. Daarin was de aanwijzing evenementen terrein TT- festival nog niet meegenomen.
Besluit:
1.1 Het (geactualiseerde) Kader voor vergunningverlening en handhaving TT week 2025 vast te stellen;
1.2 Het Kader voor vergunningverlening en handhaving TT week zoals vastgesteld in het besluit van 5 februari 2019 in te trekken.

7 Benoeming voorzitter Raad van Toezicht Plateau (47709-2025)
In artikel 11.1 van de statuten van de Stichting Plateau openbaar onderwijs Assen (nader genoemd Plateau) is bepaald dat de Raad van Toezicht van de Stichting uit minimaal vijf en maximaal zeven natuurlijke personen bestaat. De Raad van Toezicht van Plateau heeft op dit moment 6 leden. Met de voordracht van bovengenoemde kandidaat is de Raad van Toezicht weer op sterkte.
De voordracht wordt unaniem uitgebracht namens de Benoemingscommissie, waarin vertegenwoordigd waren twee leden van de Raad van Toezicht, 2 leden van de Centrale Plateau Raad (CPR) waarvan 1 lid van de oudergeleding en 1 lid uit de personeelsgeleding en de bestuurder Plateau Integrale Kindcentra.
Bij brief van 4 juni 2025 heeft Plateau een voordracht ingediend voor benoeming van de voorzitter van de Raad van Toezicht (bijlage 1). Middels bijgaand raadsvoorstel (bijlage 2) wordt dit verzoek aan de gemeenteraad voorgelegd.
Besluit:
1.1 De gemeenteraad voor te stellen om de heer F. Kooiker te benoemen als voorzitter van de Raad van Toezicht van de Stichting Plateau openbaar onderwijs Assen.

8 Pilot Zomerschool voor VVE-peuters (47573-2025)
Plateau kinderopvang vraagt subsidie aan voor het draaien van een ‘Zomerschool’ tijdens de eerste en de laatste week van de zomervakantie 2025. In de de Wijk Marsdijk heeft Plateua twee Kindcentra, de Marskramer en de Heksenketel. De Zomerschool voor de VVE-peuters van beide locaties vindt plaats bij KC de Marskramer. Daarnaast start er een Zomerschool bij AZC-school KC de Feniks. Tijdens de Zomerschool worden er diverse creatieve activiteiten aangeboden zoals zingen, lezen, schilderen en boetseren om kinderen in hun taal- en ontwikkelingsvaardigheden te stimuleren.
Besluit:
1.1 Een subsidie van € 6.188 toe te kennen aan Plateau kinderopvang voor een ‘Zomerschool’ voor VVE-peuters van KC De Marskramer en KC De Heksenketel, locatie KC de Marskramer.
1.2 Een subsidie van € 6.188 toe te kennen aan Plateau kinderopvang voor een ‘Zomerschool’ voor peuters van van kindcentrum De Feniks.
Vastgesteld in de vergadering van 24 juni 2025.

, burgemeester
, secretaris